Pozvané osobnosti

Mezi mými pozvanými osobnostmi jsou: Michal Viewegh, Marta Pantůčková, Martin Zach. Martin Rota, Jan Mazoch, Adam Kukačka Band a Cello street duo.

Michal Viewegh - patron akce

Je to český spisovatel, který se narodil poslední březnový den roku 1962 v Praze. Dříve pracoval jako učitel na základní škole a od roku 1995 je spisovatelem na volné noze. Mezi jeho nejznámější knihy patří: Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Výchova dívek v Čechách a také Můj život po životě. Mé akce se Michal Viewegh účastní a bude vyprávět o tom, co se dělo, když mu praskla aorta. Poté bude (možná) následovat autorské čtení z jeho nově připravované knihy.

 

Marta Pantůčková

Marta se narodila 12. května. Je to Brňačka a proto není divu, že bude účinkující 3. ročníku Životních příběhů. Její příběh je plný síly a odhodlání. Marta jasně ukazuje všem, že i když je na vozíčku, dokáže hromadu věcí. Nedávno slaňovala z Hotelu Voroněž v Brně a také vyrábí krásné cínované šperky.

 

Martin Zach - moderátor akce

Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí. Reprezentoval Českou republiku v běžeckém lyžováni. V roce 2009 zvítězil v soutěži Muž roku. Hned druhý den po konání soutěže se při exhibičních skocích do vody zranil a poranil si páteř. Od té doby je na vozíčku. Ale protože miluje sport, nevzdal se ho ani po této nehodě a stále sportuje.

Martin Rota

Martin Rota se narodil 7. února 1988. Patří mezi nejúspěšnější YouTube tvůrce v České republice. Martina Rotu jste také mohli slýchávat ve hře Blackhole, kde nadaboval postavu Skeleta. I on Vám na Životních příbězích řekne svůj životní příběh.

Jan Mazoch

Jan Mazoch se narodil 5. září 1985 v Čeladné, bydlel ve Frenštátě pod Radhoštěm. Je to bývalý skokan na lyžích, současný zástupce Nadace Jedličkova ústavu a vnuk Jiřího Rašky. Na závodech v Zakopanem měl vážný úraz, po kterém ho převezli do nemocnice v Krakowě. Více se dozvíte přímo od něj na 3. ročníku Životních příběhů.

A v neposlední řadě svůj životní příběh odvyprávím i já,

Michaela Mikulenková

Narodila jsem se 23. června 1994 v Kroměříži. Už od mala jsem byla ráda středem pozornosti a tak nebylo divu, že s nástupem na základní školu, jsem i nastoupila do dramatického kroužku, nejprve na ZUŠ Kroměříž, později na mé základní škole, pod vedením skvělé paní učitelky Mgr. Jindry Falcmanové, s kterou jsme vyhrávali spoustu soutěží a dvakrát hráli i ve Vídni. V 11 letech, když jsem se vracela ze školy domů, mě při přecházení silnice srazila opilá žena. Poté pro mě přiletěl vrtulník a já 20 dní proležela v kómatu s krvácením do mozku a s ochrnutou pravou polovinou těla v Dětské nemocnici při FN Brno. Díky skvělým pánům doktorům, paní doktorkám a sestřičkám a také mé rodině, jsem se z nejhoršího dostala ven. A kvůli mému příběhu jsem v roce 2015 zvolila tento typ maturitního projektum, v roce 2016 jsem peníze z projektu věnovala Spolku Martina Zacha a leto to bude pro organizaci DEBRA ČR.

Hudební doprovod:

Adam Kukačka Band

Adam zazpívá mezi každým životním příběhem, a že stojí za to ho slyšet naživo si ověřte na jedné jeho písničce, kterou mám hrozně ráda:

https://www.youtube.com/watch?v=zbT_NU3GoTE

Cello street duo

Takto si říkají dva talentovaní kluci, kteří hrají na violoncello, a kteří zahrají na Životních příbězích během přestávky. Určitě stojí za to je slyšet, mimo jiné řeknu i příběh jak jsem na tyto kluky náhodou narazila a oslovila je.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravice

Podívejte se také na zdravice, které pro mě natočili tito skvělí pánové :) 

Adam Kukačka

https://www.youtube.com/watch?v=TLe6L24b3aE

 

Savana

https://www.youtube.com/watch?v=z1-Tsf3F4k0

 

Radim Špaček

https://www.youtube.com/watch?v=u4HJc-hO-Ng